Terugblik Service Logistics Summit 2011

Nieuw elan bij Service Logistics Summit

De 15de Summit van het Service Logistics Forum bewijst de groeiende interesse voor de service logistiek. Samen met Dinalog bood het SLF op 19 oktober een veelzijdig programma in een nieuwe opzet: Dankzij parallele sessies konden de deelnemers een selectie maken uit 15 sprekers en 3 bedrijfsexcursies binnen het thema “Innoveren in Regisseren”.
Deelnemers reageerden enthousiast op deze nieuwe opzet. De dynamiek van plenaire presentaties en interactieve bedrijfscases oogstte positieve reacties. Meest gehoorde kritiek: lastig om te keizen uit de geboden programmaonderdelen.

Dagvoorzitter Wim Bens, directeur van Dinalog, benadrukte het belang van durf en ondernemerschap om tot innovatie te komen. “Out of the box denken” demonstreerde hij met een filmpje over 3D printing van producten. “Reservedelen of gereedschappen gewoon op locatie printen, dat verandert ons vakgebied drastisch!”.
Robert Hermans van Philips Healthcare gaf ons een helder overzicht van de aanpak om de processen van reserveonderdelen wereldwijd te transformeren met drie belangrijke servicepartners en een allesomvattende control tower.
In vier parallele sessies kregen de deelnemers vervolgens een keuze uit acht verschillende bedrijfscases en onderzoeken over diverse elementen van de service logistiek.

In de middag was er keuze uit drie bedrijfsbezoeken: Parts repair bij Omron, Machineonderhoud bij PostNL en bij Vanderlande. Gelijktijdig presenteerden in de Ruwenberg de drie finalisten van de SLF afstudeerprijs hun onderzoek: Xiao Lin (CQM) en Karin Vernooij (NedTrain) beide van de TU/e en Anke Verbaarschot (Océ) van de UT. Anke Verbaanschot ontving uit handen van SLF voorzitter Ben Gräve de SLF afstudeerprijs.

Ook nieuw in deze summit was een “Young Talent Only” programma. 25 studenten en jonge professionals waren vanuit diverse universiteiten in Nederland voorgedragen. In een beslotenbijeenkomst kregen zij de gelegenheid om een vijftal senior managers van verschillende bedrijven uit te dagen met prikkelende stellingen en discussie. Zij waren gevraagd om zich voor te bereiden op twee vragen: “Wat zou jij veranderen in mijn bedrijf als je morgen in dienst zou komen?” en “Waarom zou jij nooit voor mijn bedrijf willen werken?” Moderator Wim Bens wist de jonge talenten aan te sporen om de managers echt het vuur aan de schenen te leggen. Hoewel, na afloop zei één van de managers: “Ze waren toch nog te beleefd tegen ons”.

Als afsluiting gaf Olympisch zeiler Roy Heiner zijn visie over de winnende service logistiek van de Volvo Ocean Race. Op inspirerende wijze gaf hij aan hoe Service Logistiek in zijn topsportwereld het verschil maakt tussen winnen of verliezen. Ter afsluiting van zijn speech konden de deelnemers bewijzen dat zijn boodschap van samenwerking was overgekomen en ja hoor; een nieuwe zaalrecord werd gezet door in 15 seconden een reuze spinnaker over de hoofden te ontvouwen en weer te “strijken”! Dit winnende gevoel namen we niet alleen mee naar de gezellige netwerkborrel, het was ook een terechte afspiegeling van ons gevoel over de hele summit.

Eén deelnemer evalueerde het congres met weinig woorden: wie thuis gebleven is, heeft een verkeerde keuze gemaakt.
 

naar boven Naar boven