Service Logistics Forum

25.01 Op de koffie bij Gordian

De kracht van veerkrachtige service logistiek

14 februari was onze eerste “Koffie Bij...” in 2025. Deze werd verzorgd door Jürgen Donders van Gordian Logistic Experts. Het onderwerp was “De kracht van veerkrachtige service logistiek”. Wat maakt service logistiek succesvol en veerkrachtig? En wat is er nodig om verstoringen snel op te lossen én veerkrachtige logistieke netwerken te ontwikkelen?

Tijdens onze bijeenkomst hebben we een deepdive gemaakt in het maatschappelijk thema veerkracht en verstoringen en hoe deze thema’s onlosmakelijk verbonden zijn met service logistiek. Met andere woorden, indien de beschikbaarheid van spares impact heeft op de downtime van de assets.

Aan de hand van een aantal slides hebben we een levendige discussie gehad. Hierbij kwam zeer duidelijk naar voren dat eerst bepaald moet worden over welke spares men het hoogste risico loopt bij disrupties. Disrupties zoals het wegvallen van spare aanbod, wegvallen van de vraag en grote fluctuaties in vraag en aanbod.  

Hoog risico spares zijn bijvoorbeeld vaak de dure slow movers. Echter, het is zeer kostbaar om die op voorraad te nemen als deze bijvoorbeeld maar één keer per vijf jaar nodig zijn. Een oplossing zou kunnen zijn om schaalgrootte te creëren zodat de kosten verdeeld worden. Waarom niet de samenwerking opzoeken met de OEM’er en zijn leverancier? Werken met gezamenlijke voorraad hubs bij dure fast movers? Of moeten we voor een ander concept kiezen zoals as-a-service contracten? Tot een eenduidige oplossing zijn we niet gekomen, maar we hebben wel weer een stapje kunnen zetten in de wereld van spare parts.    

Dank voor jullie bijdrage René Nolen (GVB), Richard den Braber (Koning & Hartman), Robert van der Holst (Conas), Daan Peters en Gijs van Sambeek (Gordian), Harald Leenaars en Alexandra te Selle (Hitachi Rail NL).

 

                                       Gordian_pand.jpg

Trots op onze

SLF Deelnemers